• sk
  • SK
  • IT

NOVINKY

Vyznamenanie pre Mareka od pani prezidentky Čapútovej

Vyznamenanie pre Mareka od pani prezidentky Čapútovej

01.01.2023

Marek dostal od prezidentky štátne vyznamenanie Rad Ľudovíta Štúra II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj Slovenska v oblasti športu, ako aj za mimoriadne šírenie dobrého mena Slovenska v zahraničí.

Prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová udelila pri príležitosti 30. výročia vzniku Slovenskej republiky 28 štátnych vyznamenaní osobnostiam histórie, vedy, spoločenského a kultúrneho života. Slávnostný ceremoniál sa uskutočnil v budove Slovenskej filharmónie v Bratislave. Na ceremoniáli sa zúčastnili aj český, rakúsky a poľský prezident Miloš Zeman, Alexander Van der Bellen a Andrzej Duda.

Marek dostal Rad Ľudovíta Štúra II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj SR v oblasti športu, ako aj za mimoriadne šírenie dobrého mena SR v zahraničí. ,,Nečakal som to, veľmi ma to potešilo, keď som dostal pozvanie od pani prezidentky na túto ceremóniu. Je to ocenenie za celoživotnú kariéru. Je to najkrajšie ocenenie, aké som dostal, Je to pre mňa obrovská česť, že som sa ocitol v spoločnosti významných ľudí. Síce sezóna v tureckej lige ide na plné obrátky, som vďačný môjmu klubu Trabzonspor, ktorý ma na túto ceremóniu uvoľnil,“ uviedol Marek.

 

Galéria