• IT

NOVINKY

Víťazstvo na nulu

21.09.2019

Futbalisti Dalianu zdolali v 25. kole čínskej ligy Shenzen 2:0. Zverenci trénera Beníteza prvýkrát zabodovali naplno po troch zápasoch.

Prvý polčas patril domácemu tímu, ktorý sa v 38. minúte ujal vedenia. Marek prihral na pravú stranu Sunovi a po jeho centri Zheng hlavičkou otvoril skóre. Po zmene strán boli mierne aktívnejší hostia, no desať minút pred koncom Dong zabezpečil pre Dalian tri body. ,,Dôležité víťazstvo, ktoré sme potrebovali. Môžeme byt spokojní s troma bodmi a aj s tým, že sme nedostali žiadny gól,” povedal Marek. V čínskej lige nasleduje mesačná prestávka. ,,Letím naspäť do Európy,” prezradil náš futbalista, ktorý sa po pár voľných dňoch začne pripravovať na októbrový dvojzápas slovenskej reprezentácie.

Zaujímavosť: v čase Marekovho zápasu nastúpil za Jupie FŠMH jeho deväťročný syn Christian prvýkrát za tím U13. V zápase prvej ligy Jupie zdolal Zvolen 5:0. Christian jeden gól dal a na ďalší prihral.