• IT

NOVINKY

Víkend šampiónov

16.05.2022

Futbalisti Trabzonsporu majú za sebou krásne, nezabudnuteľné hodiny. Za zisk tureckého titulu prevzali majstrovský pohár a zlaté medaily. So svojimi fanúšikmi si to veľkolepo oslávili.

,,Bol to nádherný víkend. V sobotu sme absolvovali nezabudnuteľnú oslavu. Najprv to bola triumfálna jazda na lodi a potom večer na našom štadióne slávnostné odovzdávanie trofeje. Bol to jeden z mojich najpamätnejších dní v mojej kariére. Slovami sa ani nedá opísať ten moment, keď som zdvihol trofej za majstra Turecka. Som veľmi šťastný. Dlho som čakal na to a nakoniec som sa dočkal majstrovského titulu,“ povedal Marek, ktorý vyšiel na pódium počas tónov legendárnej piesne skupiny Queen – We are the champions. Okolo pása mal slovenskú vlajku. ,,Som hrdým Slovákom. Vždy to tak bolo, je a bude. Slovenská zástava nemohla chýbať pri oslavách,“ poznamenal náš futbalista.

Na druhý deň absolvovali futbalisti Trabzonsporu duel 37. kola Süper Liig. ,,Nastúpili sme v špeciálnych majstrovských dresoch. Duel sa pre horší stav našej hracej plochy odohral v Istanbule na olympijskom štadióne Atatürk. Síce hrali sme 1 100 kilometrov od Trabzonu, no 70-tisícový štadión bol beznádejne vypredaný,“ pokračoval odchovanec Jupie. Lístky boli rozchytané za 20 minút... Trabzon zdolal Altay Izmir 2:1, Marek hral do 72. minúte. Pri odchode z ihriska, ako aj po zápase sa mu dostalo od 70-tisíc fanúšikov obrovských ovácií.

,,Už po prvých zápasoch v drese Trabzonsporu som cítil, že tím má silu, všetko klape, môžeme dosiahnuť cieľ, získať pre Trabzonspor po 38-ich rokoch opäť majstrovský titul. Išli sme krok po kroku, boli sme najlepším tímom súťaže a zaslúžene sme skončili na prvom mieste. Byť šampiónom je neuveriteľný pocit nielen pre mňa, ale pre celú moju rodinu,“ dodal Marek.