• IT

NOVINKY

Skvelý charakter tímu

22.12.2021

Trabzonspor pokračuje vo víťaznom ťažení. V 18. kole Super Liig vyhral na ihrisku Altay Izmir 2:1.

Hostia po prvom polčase prehrávali, na nakoniec dokázali otočiť duel. ,,Sme šťastní, že sme zvládli náročný duel. Už v prvom polčase sme mali viac z hry, no do vedenia išli domáci. Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán. Išli sme na doraz a dokázali sme otočiť skóre. Bol to krásny duel s ďalším trojbodovým ziskom. Ideme ďalej po našej ceste,“ povedal Marek, ktorý opäť absolvoval celý duel.

Turecká liga pokračuje aj cez víkend, Trabzonspor v Prvý sviatok vianočný nastúpi pred svojimi fanúšikmi. ,,Radi by sme prvú polovicu súťaže dovŕšili sobotňajším domácim triumfom nad Basaksehirom,“ poznamenal Marek.

Trabzon je suverénnym lídrom Super Liig. V prvých 18-ich kolách získal 45 bodov. Vlani v tomto čase mal na konte ,,iba“ 27. O osemnásť bodov menej.

Síce náš futbalista bude mať povinnosti aj počas najkrajších sviatkov roka, no bude s najbližšími. ,,Je super, že moja rodinka prišla za mnou do Trabzonu. Síce sme niekoľko tisíc kilometrov od domova, budeme mať slovenské Vianoce so všetkým čo k tomu patrí. Budeme mať aj kapustnicu,“ prezradil Marek.