• sk
  • SK
  • IT

NOVINKY

Skvelé víťazstvo, už iba krok od titulu

Skvelé víťazstvo, už iba krok od titulu

24.04.2022

Futbalisti Trabzonsporu vyhrali v 34. kole tureckej Süper liig na ihrisku Demirsporu 3:1. Štyri kolá pred koncom má Marekov klub pred druhým Fenerbahce jedenásťbodový náskok.

,,Bol to veľmi ťažký zápas. Hralo sa vo veľmi búrlivej atmosfére. Mali sme vynikajúci začiatok, rýchlo sme sa ujali dvojgólového vedenia,” začal Marek, ktorý pred druhým gólom sa blysol nádherne načasovanou prihrávkou na Viscu. Po centri hráča z Bosny a Hercegoviny skóroval Cornelius. ,,Síce viedli sme 2:0, no museli sme byť v strehu, aj naďalej makať na sto percent. Domáci boli veľmi nebezpeční, tvrdo išli za gólom. Bolo skvelé, že sme po hodine pridali aj tretí gól. Domáci síce na začiatku poslednej štvrťhodinky znížili, no viac sme im nedovolili. Máme obrovskú radosť. Dokázali sme získať tri body na horúcej pôde Demirsporu,” uviedol náš futbalista, ktorý podľa portálu sofascore si vyslúžil známku 7,1.

Ako sa to dalo čakať, po prílete do Trabzonu čakalo na hráčov ďalšia šichta. Okolie, ako aj samotné letisko obsadili priaznivci bordovo – modrých. Zapaľovali bengálske ohne, oslavovali svojich hrdinov. ,,Dlho – dlho to trvalo, kým sme sa dostali do autobusu. Potom sme museli čakať aj ďalej, keďže priaznivci obkľúčili aj autobus. Trvalo to, kým sme sa pohli,” prezradil Marek s úsmevom o horúcom privítaní. ,,Je super, že máme taký veľký náskok. No ešte nemôžeme oslavovať. Potrebujeme urobiť posledný krok. Verím, že to urobíme už v sobotu,” dodal slovenský futbalista, ktorý bol na ihrisku do 88. minúty.

Galéria