• sk
  • SK
  • IT

NOVINKY

Rozlúčka s Trabzonom

Rozlúčka s Trabzonom

04.06.2023

Boli to dojemné chvíle. Marek sa v zápase 37. kola tureckej Süper Liig rozlúčil s fanúšikmi Trabzonu. Skóroval a pripísal si asistenciu v stretnutí proti Alanyasporu (5:1).

Krajšiu rozlúčku si Marek ani nemohol priať. Za hodinu hry opäť ukázal svoje fantastické umenie. Nečudo, že všetky média ho označili za najlepšieho hráča zápasu. Okrem gólu a asistencie začal akciu pred úvodnou trefou Trabzonu, viackrát sa dostal do streleckých pozícií.

Marek, ktorý svoje mužstvo viedol ako kapitán, sa gólovo presadil v 24. minúte. Arbiter po zásahu VAR-u nariadil penaltu. Hráč Trabzonu dali loptu Marekovi, ktorý jedenástku premenil. Mal obrovskú radosť, spolu s ním aj celé mužstvo. Už vtedy sa v očiach nášho futbalisti objavili slzy... Síce Marek už má inú frizúru, gól oslavoval aj tak, ako po väčšinou úspešných striel: s úpravou svojho číra... 😊

Prešla hodina zápasu, keď Marek schádzal z ihriska. Skandovane tlieskali všetci. Diváci, hráči a realizačné tímy oboch tímov. V hľadisku sa objavili slovenské zástavy, ako aj transparenty vyjadrujúce lásku a obdiv k našej legende.

Pre Mareka to boli ťažké, emočné chvíle. Vtedy ešte netušil, čo ho čaká po zápase.

Samozrejme, on riadil klasické oslavy futbalistov Trabzonsporu s divákmi. Potom sa ocitol nad hlavami svojich spoluhráčov. Ihrisko opúšťal v koridore, ktorý vytvorili spoluhráči. A plakal...

,,Nemám slov... Boli to nádherné a nezabudnuteľné chvíle. Sobota bola perfektná. Vyhrali sme a podarilo sa mi sa rozlúčiť s našimi fanúšikmi gólom. A opäť som plakal... Tak isto, ako pri rozlúčke s národným tímom. Premohli ma emócie. Narýchlo som si spomenul na veľa krásnych, nádherných momentov v mojej kariére... Slzy v očiach som mal viackrát. Po góle, pri odchode z ihriska a ako aj na pozápasovej záverečnej rozlúčke. Môžem povedať iba to, že ĎAKUJEM, ĎAKUJEM, ĎAKUJEM!,“ uviedol Marek, ktorého zarámovaný dres Trabzonu už umiestnili do klubového múzea bordovo – modrých.

Marek si kopačky ešte úplne nezavesil na klinec, budúci týždeň sa pripojí ku kempu slovenského národného tímu pred kvalifikačnými zápasmi o postup na majstrovstvá Európy.

Galéria