• IT

NOVINKY

Remíza na úvod

03.03.2019

V úvodnom zápase čínskej ligy futbalisti Dalianu remizovali na ihrisku Henan Jianye 1:1.

Hostia mali slušný vstup do zápasu. Mali viac hry, vypracovali si šance. Do dvoch dobrých príležitostí sa dostal aj Marek, no v obidvoch prípadoch výborne zasiahol domáci gólman. Po ojedinelom protiútoku dali domáci gól, navyše hosťujúci Yang Shanping bol vylúčený. ,,Druhý polčas sme odohrali v desiatich, no boli sme lepší. Zaslúžene sme vyrovnali v nadstavenom čase,“ povedal Marek po zápase. ,,Celkovo sa mi hralo,“ pokračoval slovenský futbalista, ktorý absolvoval celý duel. ,,Stretnutie hodnotím pozitívne, náš výkon bol veľmi slušný. Sme spokojní s remízou, veď sme viac ako päťdesiat minút hrali v desiatich. Potešili sme aj našich fanúšikov, ktorých bolo na štadióne asi päťsto,“ uviedol náš futbalista. ,,Samotný futbal a štýl hry v čínskej lige? Určite je to iné, ako v Európe. Musím si na to zvyknúť,“ dodal Marek, ktorý nadránom čínskeho času bude sledovať veľký zápas Neapolu proti Juventusu.