• IT

NOVINKY

Radosť z postupu

13.08.2021

Futbalisti Trabzonsporu postúpili do play – off Konferenčnej ligy, keď úspešne zvládli odvetný duel na ihrisku Molde. V Nórsku po 120-ich minútach svietilo skóre 1:1, turecké mužstvo postúpilo po penaltovom rozstrele.

,,Máme veľkú radosť po postupe,“ povedal po zápase Marek, ktorý hral do 5. minúty predĺženia.

Po úvodnom zápase, ktorý po divokej prestrelke skončil remízou 3:3, začal v odvete Trabzon aktívne. Na konci desiatej minúty bol práve náš futbalista blízko ku gólu, no jeho hlavička skončila na brvne domácej bránky. Celkovo sa hral vyrovnaný zápas, šance boli na oboch stranách. Hneď po zmene strán sa hosťom podarilo dostať do vedenie, ktoré mohli – aj po vynikajúcich Marekových prihrávkach – navýšiť. Nestalo sa a v siedmej minúte nastaveného času domáci vyrovnali. V predĺžení gól nepadol, rozhodlo sa v penaltovom rozstrele, v ktorom bol Trabzon úspešnejší a vyhral 4:3.

,,Škoda, že sme víťazstvo neustrážili v riadnom hracom čase. Veľmi veľa sa predlžovalo, dostali sme gól z poslednej akcie, v siedmej minúte nadstaveného času. Našťastie sme potom zvládli penaltovu lotériu a postúpili sme. Je to super, budúci týždeň nastúpime proti AS Rím, ktorého vedie José Mourinho. No najprv nás čaká úvodný súboj v Tureckej lige. Po náročnom zápase v Molde sa musíme dať rýchlo dokopy, lebo v pondelok hráme na ihrisku Malatyasporu,“ dodal Marek.