• sk
  • SK
  • IT

NOVINKY

Pripravuje sa doma

Pripravuje sa doma

23.10.2020

Marek po októbrových reprezentačných duelov zostal na Slovensku, kde sa individuálne pripravuje na ďalšie zápasy národného tímu.

,,Páni Benitez a Hapal sa koncom septembra dohodli, že po októbrových reprezentačných zápasoch zostanem doma. Keby som sa vrátil do Číny, musel by som ísť do dvojtýždňovej karantény. Priamo z hotelovej izby, bez futbalového tréningu by som nemohol hrať zápas. Teoreticky by som mohol absolvovať iba jeden duel Dalianu. Takže zostal som doma,“ povedal Marek. ,,Trénujem individuálne pod vedením môjho osobného kouča Riša Kapustíka. Striedam moju posilňovňu a futbalové ihrisko s jazdou na bicykli. Pôvodne som plánoval trénovať aj s jedným futbalovým tímom, no nakoniec som sa rozhodlo, že budem v bubline. Chcem maximálne dodržať predpisy a byť čo najlepšie pripravený na novembrové reprezentačné zápasy. Vieme, čo nás čaká. Hneď ten prvý v Severnom Írsku bude jeden z najdôležitejších stretnutí za posledné roky,“ pokračoval náš futbalista.

Marek bol vo štvrtok aj fanúšikom. Dvojnásobným ,,Doobeda som sledoval odvetný duel môjho Dalianu. Som veľmi rád, že chalani zvládli dôležitý zápas. Už je isté, že sme sa zachránili v najvyššej súťaži. A večer som fandil Neapolu v stretnutí Európskej ligy,“ prezradil 123-násobný reprezentant Slovenska, ktorý si užíva aj veľké zápasy so synmi v šípkach

V posledných dňoch došlo k zmene na lavičke Slovenska. Pavla Hapala vystriedal Štefan Tarkovič. ,,Takto sa rozhodlo vedenie SFZ, treba to rešpektovať. Ja som hráč, mojou úlohou je ukázať čo najlepší výkon na ihrisku, reprezentovať našu krajinu. Pána Tarkoviča veľmi dobre poznám, národnom tíme sme boli spolu dlhé roky. Verím, že budeme úspešní a  postúpime na majstrovstvá Európy,“ dodal Marek.

Galéria