• IT

NOVINKY

Premiéra za Trabzonspor

27.07.2021

Marek v prípravnom zápase proti Basaksehirsporu absolvoval premiéru v drese Trabzonsporu.

,,Teší ma, že mám za sebou v drese Trabzonu prvé minúty," povedal Marek. Vo víkendovom prípravnom zápase proti Basekasehirsporu (0:0) absolvoval poslednú polhodinku. Síce zápas sa hral bez divákov, no za jednou z brán sa objavila skupinka priaznivcov Trabzonu. Keď Marek nastupoval na ihrisko, fanúšikovia ho vítali búrlivým potleskom a skandovaním jeho mena. Náš futbalista si mohol pripísať aj gól, no jeho strelu bez prípravy súperovov gólman vyrazil. Aj včera sa mohol Marek zapísať medzi strelcov. V stretnutí proti Kasimpasa (2:1) jeho krásnu strelu z 20-ich metrov brankár vyrazil. ,,Tak ako sme sa dohodli, hral som od začiatku a na ihrisku som bol do 67. minúty,“ uviedla naša sedemnástka.

,,Všetko je v poriadku, cítim sa fajn. V nádhernom tréningovom centre tureckej reprezentácie sme na sústredení do 29. júla. Potom budeme mať trošku voľna, pokračovať v príprave budeme doma v Trabzone. Tá už bude zameraná na úvodný duel Európskej konferenčnej ligy. Vyzerá to tak, že 5. augusta privítame nórske Molde, ktoré v úvodnom stretnutí druhého predkola vyhralo nad Servettom 3:0,“ uviedol Marek, ktorý práve dnes oslavuje svoje 34. narodeniny. ,,Ďakujem veľmi pekne za nespočetne veľa gratulácií,“ dodal.