• sk
  • SK
  • IT

NOVINKY

Opäť vynikajúci Marek, stal sa z neho osemstovkár!

Opäť vynikajúci Marek, stal sa z neho osemstovkár!

06.11.2021

To bol zápas! Futbalisti Trabzonsporu dobyli aj Istanbul! V 12. kole Süper Liig vyhrali na štadióne Besiktasu 2:1 a sú suverénnym lídrom tureckej najvyššej súťaže.

,,Dosiahli sme veľké víťazstvo. Uspeli sme na ihrisku účastníka Ligy majstrov Besiktasu. Dobre sme sa pripravili na duel, hrali sme podľa našej taktiky. Prvýkrát sme uspeli v tom najlepšom čase, skórovali sme tesne pred prestávkou. Domáci po zmene strán vyrovnali, chceli dať aj druhý gól, no v závere sme boli po rýchlom protiútoku úspešní my,” povedal Marek po veľkom víťazstve.

Náš futbalista bol opäť výborný! V nadstavenom čase prvého dejstva nádhernou prihrávkou vysunul Omura, ktorý poslal hostí do vedenia. V posledných sekundách zápasu si zachoval kľud, jemným lobom bol na začiatku rýchleho protiútoku, po ktorom zaznamenal Cornelius víťazný gól Trabzonu. Nečudo, že podľa portálu Sofascore bol opäť vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu!

Dnešný duel bol pre Mareka výnimočným. Bol 800. súťažný v jeho profesionálnej kariére! ,,Je to krásne! Som veľmi šťastný, že som dosiahol takýto vysoký počet súťažných. Ďakujem všetkým, ktorí mi k tomu dopomohli,” poznamenal náš futbalista.

Marekova osemstovka:

Slovan – 6 zápasov/1 gól

Brescia – 74/12

Neapol – 520/121

Dalian – 45/5

Göteborg – 6/1

Trabzonspor – 15/1

Reprezentácia Slovenska - 134/26

SPOLU – 800 zápasov/167 gólov

Galéria