• sk
  • SK
  • IT

NOVINKY

Obrovské mesto, málo dopravných zápch

Obrovské mesto, málo dopravných zápch

04.04.2019

Marek sa pomaličky udomácňuje v čínskom Daliane. Mesto je väčšie ako Slovensko, má viac ako šesťmiliónov obyvateľov. Podľa denníka China Daily v Číne práve v Daliane sa žije najlepšie.

,,Mesto je veľmi veľké a krásne. Za skoro dva týždne som stihol toho pobehať dosť, celkom ho už poznám. Je naozaj pekné. A veľmi čisté,“ povedal Marek, ktorý si všimol aj jednu zaujímavosť. ,,Na to, aké je to veľké mesto, je tu málo zápch,“ doplnil.

Náš futbalista býva na hoteli, kde sa aj väčšinou stravuje. ,,No spoznal som už aj tri skvelé reštaurácie. V jednej sú skvelé steaky, v ďalšej parádne pripravia lososy a obľúbil som si aj jednu japonskú,“ prezradil slovenský futbalista.

Futbalisti Dalianu majú tréningový centrum v obrovskom športovom komplexe. ,,Tu sa nachádza aj náš krásny 60-tisícový štadión, ako aj tréningové ihriská. V komplexe nájdete napríklad olympijský plavecký bazén, ako aj tenisový štadión. Všetko je pekne zorganizované,“ povedal náš futbalista.

Mužstvo Dalianu absolvovalo v sobotu proti účastníkovi Ázijskej Ligy majstrov Guangzhou Evergrande domácu premiéru. V hľadisku bolo 48 919 divákov, čo je tohtosezónny rekord v čínskej lige. ,,Atmosféra bola vynikajúca. Mrzí nás, že sme prehrali, našich fanúšikov nepotešili dobrým výsledkom. V nedeľu hráme opäť doma. Privítame Tianjin Teda. Potrebovali by sme vyhrať. Verím, že sa to aj stane,“ dodal Marek.

Galéria