• sk
  • SK
  • IT

NOVINKY

Na svete je Hamsik Academy

Na svete je Hamsik Academy

27.05.2022

Marek o dôvodoch ukončenia reprezentačnej kariéry, o súčasnosti a budúcnosti.

Koniec v reprezentácií

,,Už v novembri minulého roka som po poslednom zápase v reprezentácii začal uvažovať, čo ďalej v reprezentácii. Proti Slovinsku som pre zranenie nedohral, v marci som chýbal národnému tímu, tiež pre zranenie. Všetko to do seba zapadá. Bohužiaľ som sa rozhodol skončiť. Trénerovi Tarkovičovi som svoje pocity predostrel už v januári. Pred posledným kolom ma navštívil v Istanbule a tam som mu potvrdil rozhodnutie. Tak to cítim, tak to chcem. Iste, že ma prehováral, ale nedal som sa. Srdce by chcelo pokračovať, ale niekde som musel pribrzdiť. Mám už svoj vek, v lete dovŕšim tridsaťpäť. Posledný rok sa objavovali časté zranenia. Čaká má náročná jeseň na klubovej scéne. Budeme hrať aj európske poháre."

Pätnásť reprezentačných rokov

,,Bola to dlhá a šialene krásna cesta. Som na ňu pyšný. Veľmi veľa zápasov, veľa emócií. Keď sa niekedy pozriem do mojej izby s trofejami a dresmi, tak to budú krásne spomienky. Dúfam, že v novembri sa uskutoční môj rozlúčkový, 136. duel v národnom tíme.”

Hamsik Academy

,,K 365 mládežníkom vo Futbalovej škole Mareka Hamšíka pribudnú aj seniori, pochádzajúci z treťoligovej FK Rakytovce. Nový klub sa bude volať RSC Hamsik Academy. Chceme napredovať a spraviť pre deti všetko možné, aby vyrastali vo vynikajúcich podmienkach. Keď dokončíme areál v Rudlovej, futbalisti budú mať jedny z najlepších podmienok na Slovensku čo sa týka ihrísk a infraštruktúry. Náš cieľ je, aby hráči zostávali u nás, neodchádzali z nášho klubu. Bude mať aj tím mužov, hráči budú môcť pokračovať, hrať tretiu, prípadne druhú najvyššiu súťaž. Máme aj nový autobus vo farbách RSC. Som veľmi rád, že sa stávková kancelária Fortuna stala generálnym partnerom nášho klubu."

Foto: archiv, sfz

Galéria