• IT

NOVINKY

Marekove jubilejné čísla

15.11.2022

Marek sa v nedeľu rozlúči s národným tímom Slovenska, za ktorý doteraz odohral 135 zápasov a zaznamenal v nich 26 gólov. Celkovo bol na ihrisku s dvojkrížom pri srdci 10 981 minút.

Marek bol celkovo 137-krát v nominácií. Iba dvakrát sa stalo (proti San Marínu 11.10.2008 a Islandu 17.11.2015), že zápas presedel na lavičke. Iba šesťkrát prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč, až 129-krát bol v základnej zostave. Šesťdesiatkrát viedol národný tím ako kapitán.

V 135-ich dueloch zaznamenal 26 gólov. V roku 2008 proti Lichtenštajnsku, v roku 2014 proti Bielorusku, v roku 2015 proti Luxembursku a v roku 2019 proti Azerbajdžanu skóroval dvakrát. Dvadsaťšesťkrát si pripísal asistenciu, dostal jedenásť žltých kariet. Raz bol vylúčený. Vo svojom jubilejnom, 25. zápase proti Česku. V 73. minúte skóroval z penalty a na Tehelnom poli vybehol oslavovať s divákmi. To čo bolo v Taliansku, v medzištátnych dueloch nie. Inkasoval za to žltú kartu. O minútu fauloval Baroša, dostal druhú žltú kartu a bol vylúčený. Duel nakoniec skončil remízou 2:2.