• IT

NOVINKY

Marekov návrat na ihrisko

29.11.2021

Trabzonspor, s Marekom v základnej zostave, zaznamenal ďalší triumf, v 14. kole Süper Liig vyhral v Istanbule nad Karagümrük 2:0.

Marek 11. novembra pre problémy s lýtkom odstúpil v polčase kvalifikačného zápasu Slovensko – Slovinsko. S národným tímom necestoval ani na posledný duel na Maltu. ,,Po návrate z reprezentačného zrazu som mal v Trabzone individuálny program, až minulý týždeň som sa vystrábil zo svalového zranenia a pripojil som sa k tímovým tréningom,“ povedal náš futbalista, ktorý v nedeľu bol v základnej zostave trénera Abdullaha Avciho. ,,Som rád, že som mohol nastúpiť. V Istanbule to bol ďalší náročný duel. Na Národnom štadióne Atatürk náš čakal húževnatý súper. My sme hrali svoju hru, v 17. minúte sme sa ujali vedenia,“ prezradil náš stredopoliar. Vedúcemu gólu Trabzonu z penalty predchádzala skvelá Marekova prihrávka na Djaninyho, ktorého fauloval domáci gólman. Hostia dostali výhodu pokutového kopu, ktorý Djaniny na druhý pokus premenil. ,,Bolo dôležité, že sme po hodine hry zvýšili vedenie. Sme radi za ďalšie víťazstvo. Sme stále bez prehry, máme desaťbodový náskok. Je to slušné, no máme za sebou iba štrnásť kôl,“ dodal Marek, ktorý bol na ihrisku do 82. minúty.

Po návrate domov fanúšikovia Trabzonsporu pripravili svojim miláčikom búrlivé privítanie... 😊