• sk
  • SK
  • IT

NOVINKY

Marek: tretím najlepším futbalistom Slovenska za rok 2022

Marek: tretím najlepším futbalistom Slovenska za rok 2022

21.03.2023

Je to skvelé. Marek sa na pódium na galavečeri Futbalista roka postavil už po neuveriteľný šestnásty raz. V roku 2022 skončil na treťom mieste.

Tretie miesto v ankete

,,Mal som to šťastie, že sa mi podarilo získať ligový titul s Trabzonsporom, čo veľmi zavážilo. Všetky ocenenia si veľmi vážim. Je to veľká pocta. Bol to naozaj úspešný rok. Vážim si majstrovský titul, ktorý mi chýbal a som na to pyšný. Som veľmi vďačný, že môžem byť šestnásťkrát v prvej trojke. Nikdy by som to nebol povedal a veľmi si to vážim. Som rád, že sa mi podarila taká kariéra aká sa mi podarila. Pre zranenia som neodohral až tak veľa zápasov a v reprezentácii som dal tiež stopku. Rozlúčkový zápas s Čile stál za to, naozaj som si to veľmi užil. Cítil som to tak, že to takto má byť. Teraz dostanú priestor druhí a dúfam, že chalani dobre rozbehnú kvalifikáciu.”

Ako ďalej?

,,Mal som debatu s pánom Jánom Kováčikom (prezidentom SFZ), ktorý mi predostrel jeho predstavu a určite sa mi to páči, ale nebolo by to fér voči Trabzonsporu. Mám s klubom platnú zmluvu, ktorú chcem dodržať a sústrediť sa ešte na hráčske povinnosti. Ešte som sa nerozhodol ako ďalej. Rozhodnutie urobím až v lete.“

Trénerstvo

„Určite mám trénerské ambície, pretože si myslím, že mám čo odovzdať mladým futbalistom v mojej akadémii. Už teraz si obnovujem licenciu, takže pracujem na tom, aby som bol v budúcnosti tréner.

Slovan?

,,Šanca je malá. Vyslali to von turecké médiá, ale určite to nebolo z mojej strany. Tomuto prestupu som bol naklonený pred dvomi rokmi. Bohužiaľ, neuskutočnilo sa to a teraz je už z mojej strany neskoro.“

Súčasný Neapol

„Dá sa povedať, že náš tím mal možno zvučnejšie mená ako tento, ale klobúk dolu pred nimi, klubovými víziami a ako všetko pomenili, hráčov a ako tiež nastavili veci. Skláňam klobúk pred prezidentom, športovým riaditeľom a trénerom. Neapol je pre mňa srdcová záležitosť. Titul už majú na dosah a možno to v Lige majstrov dotiahnu až do finále.

Stano Lobotka

„Prajem mu titul a takisto mestu Neapol, ktoré si to zaslúži. Na niečo také čaká dlhé roky. Neviem si predstaviť, čo v tom meste vypukne. Ak budem mať čas a možnosť a už sa nebude hrať turecká liga, tak veľmi rád prídem a rád si to s nimi užijem.”

 

Výsledky ankety Futbalista roka 2022:
1. Milan Škriniar (Inter Miláno) 409 hlasov
2. Stanislav Lobotka (Neapol) 391
3. MAREK HAMŠÍK (Trabzonspor) 215
4. Dávid Hancko (Feyenoord) 179
5. Vladimír Weiss ml. (Slovan) 44
6. Martin Dúbravka (Newcastle) 34
7. Juraj Kucka (Slovan) 25
8. Martin Valjent (Mallorca) 23
9. Ľubomír Šatka (Poznaň) 10
10. Patrik Hrošovský (Genk) 9

Galéria