• IT

NOVINKY

Marek skóroval, Trabzonspor vyhral ďalší duel

04.12.2021

Pokračuje skvelá jazda Trabzonsporu. V 15. kole Süper Liigi modro – bordoví zdolali Demirspor 2:0 a súťaž vedú trinásťbodovým náskokom.

,,Vyhrali sme, no nerodilo sa to ľahko. Súper hral veľmi dobre, hlavne v prvom polčase,” povedal Marek, ktorý absolvoval celý duel. Domáci sa ujali vedenia v 26. minúte, keď na dvakrát trafil Nwakaeme. Po zmene strán náš futbalista najprv v šanci neuspel, no onedlho prišla jeho chvíľa. Od Nwakaemeho dostal loptu za obranu a parádne si ju spracovala a vzápätí ju šikovne poslal do bránky. Bol to Marekov prvý gól na domácom štadióne. Po jeho strelení mal veľkú radosť. ,,Môj gól bol veľmi dôležitý. Dostali sme sa do dvojgólového náskoku. Ukľudnili sme sa a začali sme hrať aj lepšie. Som rád, že mužstvo stále drží neporaziteľnosť a domácim víťazstvom sme potvrdili prvé miesto v lige. Ideme ďalej. Od nedele myslíme na ďalší ťažký duel, ktorý nás čaká o týždeň na ihrisku Antalyasporu,” dodal Marek.

Marek opäť patril k najlepším hráčom zápasu. Portálu sofascore ohodnotil jeho výkon známkou 7,9. Vyššiu mal iba autor prvého gólu Nwakaeme.

Trabzonspor v Tureckej lige neprehral už 27 duelov za sebou. Je to najdlhšia séria bez prehry vo svojej histórii od sezóny 1995/96.. Ak by pridal ešte dve stretnutia, tak by prekonal klubový rekord zo sezóny 1978/79 (29 zápasov). Trabzonspor vyhral osem ligových zápasov za sebou prvýkrát od sezóny 2003/2004.