• sk
  • SK
  • IT

NOVINKY

Marek sa stal hráčom Trabzonsporu

Marek sa stal hráčom Trabzonsporu

29.06.2021

Marek dnes podpisom spečatil prestup do tureckého Trabzonsporu. Na dva roky sa stal hráčom klubu, ktorý v minulej sezóne skončil na štvrtej priečke.

Náš futbalista v spoločnosti manželky Martinky a manažéra Juraja Vengloša pricestoval klubovým lietadlom v pondelok večer do Trabzonu, kde ho už na letisku čakalo veľkolepé privítanie. Fanúšikovia mu na krk zavesili šál Trabzonu, venovali mu kvety a vítali ho obrovskými ováciami a svetlicami. Ledva sa dostal do auta, ktoré malo čo robiť, aby sa dostalo cez dav priaznivcov... 😊

Dnes absolvoval Marek zdravotnú prehliadku a potom slávnostnú tlačovú konferenciu s prezidentom klubu Ahmetom Agaogluamom. ,,Som veľmi rád, že tu môžem byt,“ povedal Marek na začiatok. ,,Transfer sa zrodil rýchlo, klub a tréner mali veľký záujem. Rozhodol som sa ľahko. Myslím si, že som sa rozhodol správne a najlepšie pre mňa. Som rád, že o mojej budúcnosti už bolo jasné pred Eurom. Počas šampionátu som sa sústredil iba na reprezentáciu, no teraz mám pred sebou iba Trabzon,” uviedol náš futbalista, ktorého manželku Martinku obdarovali zástupcovia tureckého klubu dresom Trabzonsporu a menom Martina.

Marek bude hrať v Trabzone s číslom 17. ,,Čaká nás zaujímavá a verím, že aj veľmi úspešná sezóna. Od prvého momentu, ako som vystúpil z lietadla som cítil obrovskú vášeň priaznivcov Trabzonu, pre ktorých je klub všetko. Podobne, ako to bolo v Neapole. Už sa neviem dočkať zápasu na našom štadióne a počuť fandenie priaznivcov Trabzonu,” uviedol Marek.

Pri podpise zmluvy prezident klubu požiadal Mareka, aby kúpil päťtisíc svojich dresov. Bol by rád, aby náš futbalista aj takto prispel k sezónnemu cieľu, predaja 300 000 dresov Trabzonu s číslom 17. ,,Som rád, že môžem podporiť tento cieľ. Verím, že aj fanúšikovia prispejú k dosiahnutiu tohoto cieľa. Budem veľmi hrdý, ak uvidím priaznivcov s mojim dresov. Budem sa snažiť podpísať ich čo najviac,” dodal Marek, na ktorého čaká v najbližších dňoch dovolenka a potom sa pripojí k príprave Trabzonu.

Galéria