• sk
  • SK
  • IT

NOVINKY

Marek s Trabzonsporom získal titul

Marek s Trabzonsporom získal titul

01.05.2022

Dočkali sa zaslúženého titulu. Trabzonspor sa stal majstrom Turecka. Po dlhých 38-ich rokoch. Bordovo – modrí v 35. kole Süper Liiig remizovali s Antalyasporom 2:2 a získali siedmy titul v histórii klubu.

Už po minulotýždňovom víťazstve v Adane vítali priaznivci Trabzonsporu na letisku svojich miláčikov ako majstrov. Celý týždeň sa niesol v očakávaní fantastického úspechu. V meste vypuklo obrovské šialenstvo, priaznivci odpočítavali hodiny, každý bol nedočkaví, netrpezlivo čakal na historický úspech. Štyridsaťtisícový Medical Park Stadyumu bol za štyri minúty vypredaný. Ak by mal stánok Trabzonu kapacitu 200 000, aj ten by sa rýchlo naplnil... 😊

Keďže klub nemohol uspokojiť všetkých záujemcov o vstupenky, šéf klubu Ahmet Ağaoğlu sa rozhodol, že pustí priaznivcov na posledný predzápasový tréning na Medical Park Stadyumu. Samozrejme, štadión bol aj v piatok vypredaný.

Už samotná cesta autobusu bola grandiózna. ,,Už v piatok, ako aj na druhý deň v sobotu všade boli naši priaznivci. Neskutočné,” usmieval sa Marek. Pred duelom proti Antalyasporu sa autobus musel doslova prebíjať cez fanúšikov modro – bordových… 😊

,,Nie nadarmo sa hovorí, že najťažšie je uroniť posledný krok. Proti Antalyasporu sme dvakrát viedli, súper vyrovnal. My sme museli byť extrémne koncentrovaní. No dokázali sme to, premenili sme prvý mečbal,“ povedal slovenský futbalista. Ten získal titul po absolvovaní 552 zápasov medzi seniormi. ,,Ani neviem, čo mám povedať. Jednoducho, som veľmi šťastný. Je to nádherné vysloviť, že dočkal som sa prvého majstrovského titulu v seniorskej kategórií. Moje pocity sú fantastické, nádherne. Keď vidíte tie emócie, radosť fanúšikov Trabzonsporu, ktorí oslavujú titul. Nielen v Trabzone, ale po celom Turecku.... Niet k tomu čo dodať.... Aj naše oslavy budú dlhééééé... Veľkéééé ďakujem patrí mojej rodine, trénerom a všetkým, ktorí mi pomáhali, podporovali ma. Trabzon sampiyon!!!!“ dodal slovenský futbalista.

Galéria