• sk
  • SK
  • IT

NOVINKY

Konečne sa začne hrať

Konečne sa začne hrať

22.07.2020

Ešte pár hodín a už aj v Číne sa vráti futbal na štadióny. Cez víkend sa začne nový ročník najvyššej súťaže, ktorý sa bude hrať netradičným spôsobom.

,,V Číne som od 19. marca. Už je to pár týždňov, mesiacov,“ uviedol Marek. ,,Sme veľmi radi, že cez víkend sa začne liga. Tvrdo sme sa pripravovali, väčšinou každý víkend sme hrali prípravné zápasy. Našimi súpermi boli druholigové tímy a stretli sme sa aj s našim rezervným mužstvom Sme radi, že v nedeľu nastúpime na ligový duel. Našim súperom bude na domácom štadióne piaty tím minulého ročníka Shandong Luneng,,“ pokračoval slovenský futbalista.

Nový ročník čínskej najvyššej súťaže pre pandémiu koronavírusu zmenil formát. ,,Bude sa hrať v dvoch skupinách po osem tímov. Tá naša u nás v Daliane,“ povedal Marek, ktorý prezradil aj to, ako bude vyzerať život tímov počas nasledujúcich dvoch mesiacoch. ,,Budeme všetci zavretí v hoteli. Pôjde to dookola: tréningy, zápasy, hotel, tréningy, zápasy, hotel. Bude to tak do konca základnej časti, do 28. septembra. Potom by mal nasledovať play – off,“ dodal Marek.

Galéria