• sk
  • SK
  • IT

NOVINKY

Je najlepší!

Je najlepší!

29.09.2021

Viete, kto je najlepšie hodnoteným hráčom tureckej Süper Lig? Marek!

V tureckej lige po 7. kole sú už iba dve mužstvá bez prehry: Konyaspor a Trabzonspor.

Marekov tím je na druhej priečke, iba bod za Fenerbahce. Spolu s Izmirom, Besiktasom a Hatasporom dal najviac gólov. Štrnásť.

Náš futbalista prišiel do Trabzonsporu v lete, stal sa kľúčovou postavou tímu, absolvoval všetky súťažné zápasy. Za necelé dva mesiace to bolo jedenásť stretnutí.

V tureckej Süper lig z možných 720 minút odohral až 708.

Podľa špecializovanému portálu Sofascore je po siedmom kole so známkou 7,66 najlepšie hodnoteným hráčom súťaže! ,,Určite je to príjemné počuť, no treba to brať s rezervou. Ja chcem len odovzdať všetko na ihrisku pre moje mužstvo a spoluhráčov,” povedal Marek.

V pondelok v prípade víťazstva nad Alanyasporom by sa dostal po poslednom kole na prvé miesto práve Trabzonspor. Duel skončil remízou 1:1. ,,Všetci sme čakali že vyhráme, no bol to opäť náročný zápas a mali sme trosku smoly. Pozeráme sa vopred a stále sme bez prehry,” dodal Marek.

Trabzonspor cez víkend nastúpi na ihrisku Kayserisporu. Po zápase sa Marek presunie na Slovensko a pripojí sa k slovenskej reprezentácií, na ktorú čakajú dva kvalifikačné zápasy v Rusko a v Chorvátsku.