• sk
  • SK
  • IT

NOVINKY

Ďalšia krásna futbalová noc

Ďalšia krásna futbalová noc

31.07.2022

Futbalisti Trabzonsporu sa stali víťazmi Tureckého Superpohára. Vo finále, ktorý sa hral pred 75-tisíc divákmi na vypredanom Národnom štadióne v Istanbule, zdolali Sivasspor vysoko 4:0.

,,Máme za sebou ďalšiu krásnu futbalovú noc. Získali sme prvú trofej v novej sezóne. Sme veľmi šťastní,“ uviedol Marek po zápase. ,,Proti Sivassporu sme naznačili, že aj v novej sezóne budeme veľmi silní. O zisku Superpohára rozhodli naše góly na konci, a hneď na začiatku druhého polčasu. Veľká vďaka patrí našim fantastickým fanúšikom. Je až neskutočné, ako nás podporovali aj v Istanbule. To sa nedá slovami opísať, to treba zažiť… Práve preto som si zobral pohár po zápase a išiel smerom k nim a ukázal, že tá trofej patrí im,“ pokračoval náš futbalista.

Pre Trabzonspor to bol desiaty triumf v Tureckom Superpohári. V sobotu získaná trofej bola aj predčasným darčekom k nedeľňajším 59. narodeninám trénera Abdullaha Avciho a k utorňajším 55. výročiu založenia klubu.

,,Dnes ešte môžeme oslavovať, ale od zajtra pokračujeme v príprave na víkendový štart tureckej ligy. Potrebujeme ho zachytiť a urobiť si pohodu pred augustovými dôležitými zápasmi play – off Ligy majstrov,“ dodal Marek.

Galéria