• sk
  • SK
  • IT

NOVINKY

Zastaví sa až v januári

Zastaví sa až v januári

09.11.2017

Slovenská futbalová reprezentácia absolvuje v piatok v Ľvove prípravný duel proti Ukrajine. Pre Mareka by to mal byť už 23. súťažný duel v aktuálnej sezóne. Doteraz absolvoval 18 duelov v drese Neapolu a 4 za slovenský národný tím.

Marek, ako sa dá fyzicky zvládať nahustený program, keď nastupuješ skoro každý tretí deň?

- Pre mňa to nie je žiadna novinka. Keďže Neapol pravidelne hrá v európskych pohároch, zápasov je veľa, už som si na to zvykol.  Samozrejme, je to náročné. Tréningy, zápasy, veľa cestovania, atď. Najbližšie sa zastavím asi až po 20. kole Serie A, ktoré je na programe 6. januára.

Máš niečo špeciálne, ktoré absolvuješ tesne po zápasoch?

- V prvom rade je to regenerácia ihneď po dueloch. Na desať minút idem do ľadovej vody, používam tiež kompresné ponožky.

Na Maradonu strácaš jeden gól...

- Oproti minulým sezónam, sa mi v tej aktuálnej strelecky veľmi nedarí. No nezaťažujem sa tým. Raz sa to zlomí a ja vyrovnám Diega.

Prelaďme na reprezentačnú tému. Čo očakávaš od zápasu na Ukrajine?

- S Ukrajincami máme skúsenosti, keďže sme proti nim hrali v predošlej kvalifikácii. Odohrali sme s nimi dva vyrovnané duely a niečo podobné čakám aj v piatok.

Po utorňajšom stretnutí proti Nórsku ukončí reprezentačnú kariéru dlhoročná opora národného tímu Ján Ďurica....

- Veľmi ma to mrzí. Asi desať rokov sme boli v národnom tíme spoluhráči. Určite nám bude chýbať na ihrisku, ale aj v partii ako super človek.