• IT

NOVINKY

Víťazstvo charakteru

08.01.2017

Futbalisti Neapolu úspešne vstúpili do roku 2017, keď v 19. kole Serie A zdolali Sampdoriu 2:1.

,,Vedeli sme, že nastúpime proti tímu, ktorý má dobre prepracovanú defenzívu. V prvom polčase sa nám nedarilo, no po zmene strán išiel náš výkon rapídne hore. Mali sme veľkú prevahu (držanie lopty 79%-21%, strely 18:5), prišli aj šance,” uviedol Marek, ktorý mal zo všetkých hráčov na ihrisku najviac prihrávok (96). Trikrát vystrelil, pri jeho poslednej delovke musel gólman hostí ukázať svoje veľké kvality. ,,Na začiatku poslednej štvrťhodinky sme vyrovnali a nakoniec v záverečných sekundách nastaveného času sme dali aj rozhodujúci gól. Bolo to veľké víťazstvo, ukázali sme charakter. Sme veľmi šťastní, že sme rok 2017 začali ziskom troch bodov,” dodal slovenský futbalista.

Neapolčania po zápase dlhé minúty oslavovali so svojimi fanúšikmi víťazstvo. Marek extra potešil jedného priaznivca SSC, keď od radosti vykopol loptu na tribúnu.