• IT

NOVINKY

Neapol valcuje, Marek skóroval

01.10.2017

Sedem zápasov v Serii A – sedem víťazstiev. Neapol je na nezastavenie. Futbalisti SSC dali proti Cagliari tri góly a získali ďalšie tri body. Prvý gól domácich zaznamenal Marek, už je na dostrel Maradonu...

V predchádzajúcich dueloch nie a nie trafiť, no Marekovi to už teraz vyšlo v 4. minúte. Narazil si loptu s Mertensom a sám pred hosťujúcim gólmanom nezaváhal. Domáci opäť hrali skvele. Boli veľkými pánmi na ihrisku (držanie lopty: 73 % - 27 %, strely na bránu: 25:4, strely do priestoru bránky: 6:0), dali ďalšie dva góly. ,,Som veľmi šťastný že sme získali tri body. Samozrejme je to o to krajšie, že som skóroval. Že som na prvý tohtosezónny gól čakal doteraz? To nie je podstatné. Tímu sa darilo a to je na prvom mieste,“ povedal Marek, ktorý bol v nedeľu veľmi aktívny, hral s veľkou chuťou. Zo všetkých hráčov mal najviac prihrávok (124), ktorých presnosť bola až 95,2 %-ná. Celkovo sa pokúšal o streľbu štyrikrát. Nečudo, že niektoré talianske média ho označili za hráča zápasu.

Marek má po dnešnom dni na konte 114 gólov za Neapol. Na slávneho Diega Maradonu stráca už iba jednu trefu. ,,Bol by som rád, keby som sa v počv počte gólov dostal pred neho. Ale to nie je moja priorita. Maximálne sa budem snažiť pomôcť tímu,“ uviedol slovenský futbalista.

Neapol má historicky najlepší štart do sezóny. Vyhral všetkých sedem duelov. ,,Je to fantastické. Po reprezentačnej prestávke nás čaká ťažký a dôležitý október. Za sedem dní nastúpime v Serii A proti AS Rím a Interu Miláno a v Lige majstrov sa stretneme s Manchestrom City,“ dodal Marek, ktorý po zápase s Cagliari odcestoval na Slovensko, kde sa v Šamoríne hlásil na zraze národného tímu.