• IT

NOVINKY

Nádherný zápas, krásny výsledok

22.02.2012

Bola to krásna noc na štadióne San Paolo. Futbalisti Neapol v úvodnom osemfinálovom zápase Ligy majstrov zdolali Chelsea 3:1. Síce cez deň bolo pod Vezuvom slnečné počasie, pred stretnutím sa rozpršalo. Dážď vyhovuje skôr anglickým tímom, avšak domáci ukázali veľké srdce a dosiahli parádny výsledok. ,,Bol to veľký zápas, pred fantastickými divákmi, v nádhernej atmosfére,“ boli prvé slová Mareka po skončení zápasu. ,,Začali sme dobre, ale napriek tomu sme inkasovali ako prví. Nášmu kapitánovi Paolovi Cannavarovi zle skočila lopta na nerovnom teréne. To však stáva, patrí to k futbalu. Ukázali sme veľkú vnútornú silu tímu, keď sme dokázali duel otočiť ešte v prvom polčase,“ pokračovala neapolská sedemnástka, ktorá po zmene strán zachránila svoj tím od gólu, keď vykopol loptu z bránkovej čiary. ,,V druhom polčase sme dali tretí gól a zaslúžene vyhrali. Opäť sme ukázali, že už nie sme malým mužstvo. Sme tímom, ktorý vie zvládnuť veľké zápasy. Akurát škoda, že sme nepremenili ďalšie dve stopercentné šance. A ako pozerám na odvetu? O postupujúcom sa rozhodne až v Londýne. Máme dvojgólový náskok, na Stamford Bridge to bude veľmi ťažký zápas,“ dodal Marek, ktorého pri odchode z ihriska vyprevadili diváci skandovaným potleskom.