• sk
  • SK
  • IT

NOVINKY

Na štadióne Santiago Bernabeu budú aj stovky slovenských fanúšikov

Na štadióne Santiago Bernabeu budú aj stovky slovenských fanúšikov

14.02.2017

Je tu prvá časť veľkého dvojzápasu! V úvodnom osemfinálovom stretnutí Ligy majstrov nastúpi Neapol v Madride proti Realu.

Marek, čo ťa napadne ako prvé, keď počuješ Real Madrid?

- Je to jeden z najlepších tímov na svete. Čísla v počte vyhratých trofejí hovoria jasnou rečou....

Veru. Vašim súperom bude kráľovský klub, ktorý je lídrom španielskej ligy a je obhajcom trofeje Ligy majstrov.

- Sme si vedomí, že nastúpime proti skvelému tímu. Bude to veľmi náročný zápas. Chceme ukázať čo najlepší výkon. Chceme hrať svoju hru, radi by sme potešiť našich fanúšikov.

Tých by malo byť na štadióne Santiago Bernabeu až desať tisíc.

- Naši priaznivci sú fantastickí. Znamenajú pre nás veľmi veľa. Som veľmi rád, že podľa mojich informácií v hľadisku bude aj niekoľko sto slovenských priaznivcov. Do Madridu smerujú dva charterové lety, zájazdy organizujú aj cestovné kancelárie. Na štadióne Santiago Bernabeu určite budú aj slovenské zástavy.

V hľadisku by nemal chýbať aj Diego Maradona, ktorý je od pondelka v Madride.

- Sme veľmi radi, že aj Diego, veľká postava Neapolu, nám bude držať palce. Je to symbolika... Naposledy Neapol proti Realu Madrid hral v septembri roku 1987, keď som  mal dva mesiace... Bolo to v 1. kole Pohára európskych majstrov. V prvom stretnutí vyhral Real na domácom štadióne 2:0, odvetné stretnutie na Sao Paolo pred 84-tisíc divákmi skončilo výsledkom 1:1. V zostave SSC nechýbal ani slávny Diego Armando Maradona.

Ako ste na tom zdravotne?

- Sme všetci pripravení nastúpiť.

Aký máte program?

- Utorok doobeda budeme trénovať doma, potom sa presunieme do Madridu, kde bude večer tlačová beseda nášho tímu. A v stredu nastúpime na veľký zápas. Verím, že dosiahneme dobrý výsledok.