• IT

NOVINKY

Marek venoval gól na pamiatku Paľa Demitru

11.09.2011

Parádne vstúpil Neapol do nového ročníka Serie A. Vyhral v Cesene 3:1 a dobre sa naladil na stredajší duel Ligy majstrov v Manchestri. ,,Mali sme skvelý vstup do zápasu, rýchlo sme sa ujali vedenia. Škoda, že sme ešte do polčasu inkasovali,“ uviedol Marek, ktorý začal duel na lavičke. Dôvod? Kouč Mazzarri ho šetril. Marek má za sebou dva zápasy za Slovensko a dlhé hodiny únavného cestovania. A navyše už v stredu hrá Neapol v Manchesteri a budúci víkend privíta AC Milano.
Po hodine hry bola stále remíza 1:1. Tréner hostí sa rozhodol, že pošle na ihrisko slovenského reprezentanta. A trafil do čierneho! V polovici druhého dejstva práve po skvelej prihrávke Mareka skóroval Campagnaro a hostia opäť viedli. A tri minúty pred koncom sa dostal k odrazenej lopte neapolská sedemnástka a nekompromisne skórovala. ,,Dôležitým momentom bolo vylúčenie domáceho hráča. Onedlho sme dali druhý gól a potom sa podarilo skórovať aj mne. Výborne mi sadla lopta,“ pokračoval Marek. Ten vzápätí sa pozrel do nebies a poslal tam pozdrav. ,,Patril to Paľovi Demitrovi,“ prezradil smutným hlasom. ,,To bolo najmenej, čo som mohol urobiť. Paľo odpočívaj v pokoji. Nikdy na Teba nezabudneme!“