NOVINKY

Baráž by sme si zaslúžili

08.10.2017

V poslednom kvalifikačnom zápase v skupiny F Slovensko zdolalo Maltu 3:0.

,,Som rád, že sme splnili úlohu a zvíťazili. V hlavách sme boli nastavení na víťazstvo a to sa nám podarilo. Atmosféra na štadióne? Parádna! Som rád, že fanúšikovia prišli v takom počte a že nás povzbudzovali,“ uviedol Marek, ktorého prišli podporiť do Trnavy aj priatelia z Neapolu.

Slovákom pomohli Slovinci, ktorí remizovali so Škótskom 2:2. ,,Zmenu skóre sme vedeli podľa reakcií divákov... Po polčase síce Škóti viedli, ale vedeli sme, že druhý polčas môže všetko zmeniť. Keď začali jačať tribúny, vedeli sme, že je dobre,“ usmieval sa náš futbalista. ,,Cieľom bolo druhé miesto a to sme splnili. Bohužiaľ, stačiť nám to nemusí. Nemáme to vo svojich rukách. Treba dúfať v nejakú remízu v iných skupinách. V celej kvalifikácii sme predviedli výkony, za ktoré si aspoň baráž zaslúžime,“ pokračovala slovenská sedemnástka. ,,A či budem sledovať zápasy? Samozrejme. Verím, že aspoň jeden z duelov vyjde, prikloní sa ku nám šťastie,“ povedal Marek.

Ten pred duelom prevzal od predstaviteľom Slovenského futbalového zväzu ocenenia za 100 reprezentačných štartov v národnom tíme. ,,Ďakujem veľmi pekne za ocenenia, ako aj za veľký potlesk od divákov,“ dodal Marek.